6. kapitola: Krvelačná Smrtijedka

11. března 2011 v 8:31 | Alis |  Spřízněné duše
Thaleia je odhodlaná dál napravovat svoji chybu a ukázat Severusovi nějaké "lepší" stránky své povahy. No a jak jinak by to měla udělat než přes své smrtijedství... Chce si přeci získat Smrtijeda, ne? Jenomže...
za beta-read děkuji sedoocce

_______________________________________________________________________________________________________________

"A ty, Narciso, budeš spolu s dalšími odvádět pozornost. Zaútočíte na sídlo Mettricka. Skrývá se tam několik špinavých mudlovských šmejdů. Všechny pobít a Mettricka zajmout. Zastává v Řádu vysoké postavení. Musí být vyslechnut," oznámil Voldemort paní Malfoyové poněkud znuděně a přitom pohladil po hlavě Naginiho, který se mu ovíjel kolem ramen.

On sám se chystal na něco mnohem většího. Thaleia to vydedukovala, poněvadž o tom neměla ani tušení. Nepatřila k smrtijedské spodině, přesto neměla o nejvýznamnějších akcích povědomí. Mezi pánovými služebníky byl zrádce a on důležité informace až úzkostlivě tajil. Oficiální porada skončila. Leia si domyslela, že hlavní útok se probíral dříve, neboť Smrtijedi s nejvyšším postavením jako Snape, Malfoy nebo Lestrangeová momentálně nebyli přítomni.

Narcisa si dívku zavolala stranou. Stejně tak pár dalších mužů a žen. Dala jim stručný popis sídla Mettrickových spolu s mužovou fotografií a začala vykládat svůj plán. Thaleia by do ní neřekla, že má takové vůdcovské schopnosti.

"A tvůj zástupce?" ozval se mužský hlas.

Tohle byl tradiční post pro případ, že by se tomu, kdo útoku velel, něco stalo nebo padl. Paní Malfoyová se na ambiciózního prostředního Selwyna zlostně podívala.

"Slečna Hroodská," oznámila stroze a sklonila se nad náčrtem domu.

Aglaia se trochu zachvěla, ale záhy jí došlo, že již není slečna Hroodská. Její sestra tak významný post neočekávala.

"Ta holka přece…"

"Pán zla si přeje, aby měla možnost Snapeovi ukázat, co v ní je. Chceš snad zpochybňovat jeho rozhodnutí?" střelila po něm hnědýma očima a užívala si záchvěv strachu, který zkřivil celý jeho obličej.

I tvář slečny Hroodské hrála spokojeností. Příležitost si u Severuse zlepšit reputaci se jí sama nabízela.

Salomon Irwick, strážce Patronova zaklínadla sídla Mettrickových, prozradil Alektě Carrowové vše překvapivě rychle. Všichni Smrtijedi se na místo úkrytu dvanácti lidí přemístili ve stejné vteřině. Nestačila se ani rozhlédnout, když jí kolem hlavy prosvištěla kletba. Uskočila stranou a ukryla se za mramorový sloup. Opatrně vykoukla a ihned poslala Avadu neurčitým směrem. Z taktických důvodů bylo dobré začít velmi zostra, aby si protivník uvědomil, že proti němu stojí člověk schopný zabít. Připadalo jí, že byli obyvatelé domu až příliš rychle připraveni. Kousek od ní šel naprosto nekryt Widdow a ona využila jeho útoku, aby vyšla z úkrytu. Smrtijedů útočilo šestnáct. Disponovali přesilou, která nebyla nikterak velká.

Odhodlaná hnědovláska k ní vyslala Expelliarmus. Thaleia vytvořila štít. Musela se ušklíbnout nad strategií těchto lidí, Řádu a bystrozorů. Jejich způsob boje, tak šlechetný a uvědomělý byl jejich největší slabostí. A zcela upřímně pochybovala o jejich zdravém rozumu. Kdyby proti ní někdo poslal byť jen jedinou Kedavru, rozhodně by jej dlouze neodzbrojovala. Okamžitě by mu vrátila stejnou měrou. Přestala se zabývat svými úvahami a seslala několik smrtících kleteb, dívka však každé uhnula.

"Reducto," křikla Hroodská na metrovou vázu vedle dívky.

Ta se roztrhla na tisíce kousků, které dívku zasáhly. Hnědovláska bojovala velice dobře a s vervou. Doposud se pokoušela ostatní i organizovat. Rozhodně byla bystrozorka. To její soupeřku nesmírně potěšilo. Pokud ji porazí, rozhodně si u Snapea ty "špinavé křížené pracky" vyžehlí, pokud se to k němu tedy donese. Nějaké kouzlo ale Thaleii trefilo do ramene v okamžiku, kdy mířila k dívce částečně skryté za pohovkou. Upadla na zem. Zasyčela bolestí a poslala muže, který se právě potýkal s Alektou a od kterého musela kletba pocházet, do kouta. Carrowová na ni pokývla.

Hbitě vstala a s bolestnou grimasou zamířila k bystrozorce. Ta stála na nohách, pravá ruka, ve které do této chvíle držela hůlku, jí zakrvácená volně visela podél těla, nohu musela mít zlomenou, protože pokaždé, když na ni jen lehce došlápla, vytryskly jí slzy. Mladé ženy si mezi sebou vyměnily několik neškodných kouzel. Thaleia si nerada takto hrála, jenomže doposud zabila jen dvakrát, a to přímo v boji. Trochu se jí příčilo usmrtit někoho, kdo nekouzlí svou šikovnější rukou a je viditelně zesláblý. Hroodská jedním okem zahlédla letět vzduchem tělo Cissy. Nejspíš ji porazil Mettrick, který jejím směrem mířil hůlkou. Musela svůj souboj ukončit.

"Avada kedavra," řekla pevně. Dívka naproti ní neměla kvůli svým zraněním šanci vyhnout se zeleným jiskrám, jejž ji zasáhly do prsou. Její výraz byl téměř okamžitě naprosto prázdný a s tichým zaduněním upadla na zem.

"Ne!" bolestně vykřikl Mettrick a rozbíhal se k mrtvé dívce. Thaleia ho až směšně snadno odzbrojila a Selwyn jej spoutal.

"Hlášení podejte mně," promluvila Bela. Po tváři se jí rozprostíral spokojení výraz.

"Cissy?" vyhrkla poplašeně.

Její sestra ležela na nosítkách a právě k ní přistupoval lékouzelník. Aby Lestrangeovou uklidnila, pousmála se a pak už odpovídala na otázky sympatického mladíka, který kroužil hůlkou nad její hrudí.

"Kdo ji zastupoval?" zeptala se již naprosto soustředěně Belatrix.

"Já," odpověděla Leia, "na naší straně pouze jedna ztráta. Jabbinsky. Všichni zabiti. Mettrick zajat. Je ve sklepení."

"Velmi dobře," pochválila ji Bela, "půjdeš ho se mnou vyslechnout. Jdu to oznámit pánovi."

Obávané Smrtijedce se v očích zaleskl strach. 'Významná akce nejspíš tak úspěšná nebyla,' spokojeně se zašklebila Thaleia.

Belatrix se vrátila se zničeným výrazem. Určitě schytala Cruciatus. Hroodská ji následovala do sklepení. Cestou několikrát potichu zaskučela, jelikož ji rameno bolelo stále víc.

"Řekni všechno, co víš o Fénixově řádu! A dělej. Čím rychleji to řekneš, tím rychleji zemřeš," přikázala mu Bela a švihla po muži v okovech mučící kletbou.

Mlčel. Lestrangeová všeříkajícně pohlédla na Leiu. Té se mučení příčilo. Velice nerada pozvedávala hůlku proti někomu, kdo se nemohl bránit. Nic jiného jí však nezbývalo.

"Crucio." Mettrick ležel na břiše, obličej tiskl ke kamenné zemi. Nekřičel. Když dívka sklonila hůlku, žena po jejím boku ji peskovala: "Pořádně, švagrová!" Po dalších dvou Cruciatech už muž ječel bolestí. Okovy zmizely, již jich nebylo třeba. Hroodská doufala, že se brzy zlomí, jeho nářek jí byl nepříjemný.

"Promluv a čeká tě stejně bezbolestná smrt jako tu dívku," řekla mu tiše. Muž pozvedl zrak.

"To ty. Ty jsi zabila mou dceru! Ty jedna krvelačná bestie! Ty mrcho," pokusil se k ní připlazit, ale neměl na to sílu. Propukl ve zničující pláč. Místo toho, aby Thaleia na známku lítosti alespoň ustoupila o pár kroků vzad, hlasitě se rozesmála. Nedokázala ocenit otcovskou lásku. Nikdy jí tento cit nebyl dopřán, alespoň ne v takové míře, aby ocenila lásku cizího otce.

Leia pobaveně zatřásla hlavou, při čemž zpozorovala muže u východu ze sklepení. Zaostřila a poznala Snapea. Mezitím se výslechu ujala Bela. Konečně začal odpovídat.

"Pěkně jsi mi ho načala. Víš, Mettricku, příbuzenství se přeceňuje. Právě jsem zabila svého bratránka a mám z toho skvělý pocit," chechtala se a mluvila dál.

Hroodská ji ale neposlouchala. Severus Snape ji probodával očima a ona dělala totéž. Jeho pohled byl jako vždy nečitelný. Ona i přesto věděla, co očekává. Poněkud se jí to příčilo - zabít zmučeného a bezbranného. Málokdo ale věděl, že vůbec někoho zabila. Najednou neslyšela nic krom mužových vzlyků.

Otočila se na Belu: "Skončilas?" Žena přikývla. Když nic, začaly si s Belatrix tykat, což bylo nepochybně dobré znamení.

"Aspoň se s dcerou brzo setkáš. Určitě se nemůže dočkat," Thaleia se zatvářila znechuceně, protože se jí zdálo vážně podlé si takhle dobírat někoho, kdo naříká a trpí. Dávala si pozor, aby její pohled nikdo nespatřil.

Zcela jiný - samolibější, hrdější - věnovala na krátkou chvíli svému budoucímu muži a pak napřáhla hůlku: "Avada kedavra."A/N: MUSÍM VÁM ŘÍCT, ŽE JSEM U 43. KAPITOLY (Z 50) A MÁM Z TOHO DEPRESE! JENOMŽE MI TO NĚJAK NEJDE PSÁT JINAK. TA POVÍDKA SI ŽIJE VLASTNÍM ŽIVOTEM A ABSOLUTNĚ MĚ NEPOSLOUCHÁ!! OVŠEM S KAŽDÝM ŘÁDKEM MÁM POCIT, ŽE NIC DUCHAPLNĚJŠÍHO A V RÁMCI MOŽNOSTÍ PROCÍTĚNĚJŠÍHO NEDOKÁŽU VYMYSLET… A NEVÍM, JESTLI JSEM VÁS TÍMTO TVRZENÍM POTĚŠILA, NEBO ZKLAMALA?! A TAKY BY MĚ ZAJÍMALO, CO ŘÍKÁTE AKČNÍ SCÉNĚ?
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eva Eva | 11. března 2011 v 9:52 | Reagovat

Akční scéna se mi líbila. Moc by mě zajímalo, co si o Thaleie myslí Snape. On je přece v Řádu a je na dobré straně, že jo? A teď tady vidí svoji budoucí manželku, která je dost zřetejně na té špatné (i když není tak krutá jako Bella). Pokusí se jí někdy dostat na stranu dobra? Jsem na to vážně moc zvědavá!!!

2 ClaireM ClaireM | 11. března 2011 v 16:36 | Reagovat

Tak tohle bylo skvělý... Chudák Snape, co si teď o Leie asi myslí? Jsem zvědavá, jak se po tomhle bude cítit Thaleia - přece jen není tak krvelačná jako Bela, a tak jsem zvědavá, jestli se dostaví nějaké výčitky nebo něco podobného...

3 Alis Alis | Web | 11. března 2011 v 17:46 | Reagovat

Příští kapitola bude věnovaná Severusovi. Úplně srdíčko neotevře, to by koneckonců ani nebylo v jeho stylu, ale něco o jeho smýšlení se přece jen dovíme. A nejen ohledně Thaleii. Pokud jste prohlédli tu druhou akci, pak vám možná svítá...:-P Kánon jsem vzhledem k téhle události nezměnila.

Jinak Thaleia se nad tím vším zamyslí až později. Momentálně si plně neuvědomuje, co se děje. Soustředí se jen na Snapea. A jestli se pokusí ji obrátit? Obrátit ne, pokusí se o něco úplně jiného. A pamatujte si tuhle mou odpověď - jednou vám ji objasním detailněji. 8-)

4 adeline adeline | 11. března 2011 v 19:27 | Reagovat

Teda, ta holka má ale žaludek. Myslím, že Severus o Leie zrovna asi nesmýšlí nejlépe. Ale to se uvidí,jak to bude dál. Moc jsem se neorientovala v čase, možná jsem něco přehlédla v minulých částech, ale teď už to vím přesně. Bella zrovna zabila Siriuse, takže konec Potterova 5 ročníku. Škoda, Siriuse je mi vždy líto, i když vím, že v téhle povídce nemá co dělat.

5 Alis Alis | Web | 12. března 2011 v 11:11 | Reagovat

To mně taky. Ale snažím se měnit kánon pouze v těch věcech, které se hodí přímo mně. Takže tohle bylo jaksi... vedlejší. Jinak je Sirius můj oblíbenec. ;-) Ale... já mu to vynahradím v jiné povídce!

6 Barunka Charlotte LaRose Barunka Charlotte LaRose | Web | 12. března 2011 v 16:52 | Reagovat

Panebože, tohle bylo opravdu výborné!
Ta bojová scéna byla dokonalá a Belatrix jsi vystihla absolutně dokonale :-)
Nejsem si jistá, jestli už to nezní otřepaně, ale já si to prostě neodpustím - píšeš nádherně a každá tvoje kapitola je absolutně dokonalá :-)

7 Alis Alis | Web | 12. března 2011 v 17:14 | Reagovat

Děkuji za pochvalu a opět se červenám. Tahle povídka se mi strašně, strašně líbí. Možná je to trochu úchylné a samolibé, když je moje, ale nemůžu si pomoct. Fascinuje mě minimálně zápletka, ten problém atd. A Bela je takový vyšinutý magor, že u ná snad ani nemůže být nic špatně. :-D

8 GwenLoguir GwenLoguir | 17. března 2011 v 22:00 | Reagovat

No, pochybujem, že by tým naozaj Sevovi zlepšila náladu... mať niekoho takéhoto doma a byť zradcom - ešte viac asi túži po konci vojny.

9 Inka Inka | E-mail | 29. dubna 2018 v 15:24 | Reagovat

Trochu som z tej dievčiny rozpačitá. Na jednej strane jej je zaťažko zabíjať a mučiť bezbranných, na druhej strane chce Seva o niečom presviedčať. NO ale uvidíme.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaVšechny postavy (kromě mých vlastních) patří J. K. Rowlingové a já na ně nemám žádná práva.
Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.