26. kapitola: Pomocná tlapa

7. května 2011 v 20:55 | Alis |  Spřízněné duše
Tak jak to s Leiou dopadne? Podle nadpisu je asi jasné, kdo jí pomůže. Thaleia se ještě víc přiblíží svému manželovi. Otázka je - přiblíží se někdy on jí?
za beta-read děkuji sedoocce

________________________________________________________________________________________________________________

Thaleia dopadla na podlahu vedle klavíru a ani nedokázala zvednout hlavu. Prostě tam jen ležela. Zavolala by Cocy a požádala ji o lektvary, jenomže ani na to neměla sílu. Věděla, že neumře. Jenom bude několik hodin nesnesitelně trpět. Doufala, že ji tu skřítka nebo manžel brzy objeví a podají jí lektvar proti bolesti. Zanedlouho vyčerpáním usnula nebo možná omdlela.

Ucítila, jak ji někdo opatrně obrací na záda. Sykla bolestí a potom pomalu otevřela oči. Skláněl se nad ní muž asi Snapeova věku. Prohlédla si ho: měl světlehnědé vlasy, modré oči a tvář mu hyzdilo mnoho hlubokých, zhojených jizev.

"Poslal mě Severus, paní Snapeová," odpověděl jednoduše.

"Cocy," zašeptala slabým hláskem.

Skřítka se před nimi zjevila a nečekala na žádné příkazy. Rovnou spěchala do laboratoře. Když se Cocy vrátila a za pomoci cizího muže vpravila lektvary do úst své paní, Remus skřítku požádal, aby jej zavedla do ložnice. Vzal zraněnou ženu do náručí a zamířil s ní do patra. Opatrně ji uložil.

"Jsem Remus. Remus Lupin," představil se. Přikývla.

"Thaleia Snapeová," jakmile mu řekla své jméno, usnula.

Leia se probudila a zamžourala do tmy. Lupin seděl v křesle a hlasitě chrápal. Na stolku vedle sebe měl prázdnou lahvičku od lektvaru popsanou Severusovým písmem. Dívka zamžourala očima: Vlkodlačí lektvar, I. dávka. Překvapeně zamrkala. Znala mužovo jméno - mezi Smrtijedi se o něm často mluvilo. Netušila však, že je vlkodlak. Zakašlala, aby jej probudila. Remus sebou trhl a okamžitě skryl prázdný flakónek. Nadával si, že to neudělal ihned po vypití. Paní Snapeová předstírala, že se právě probouzí.

"Je vám lépe?" zeptal se starostlivě.

"Ano, děkuji, že jste mi pomohl, pane Lupine," odvětila vychovaně.

"Říkejte mi Remusi," mávl rukou a přisedl si k ní na postel.

"Odkud znáte mého manžela?" musela hrát hloupou, ačkoli tušila, že se znají z Řádu.

Nikdy se Snapeem o jeho špionáži nemluvila a neměla ponětí, jak by se měla zachovat. Jenomže když jí Severeus poslal na pomoc člena Fénixova řádu, nejspíš se od ní očekávalo, že je obeznámena s jeho 'loajalitou' Brumbálovi a Potterovi.

"Severus je… můj přítel," vysvětlil jí poněkud nepřesvědčivě. Dívka se zatvářila zvědavě.

"Tedy, on je mým přítelem. Jestli jsem já jeho přítel, to se musíte zeptat jeho," dodal.

Thaleia dlouho mlčela a nechala si podat další dva lektvary. Oba - i když chutnaly příšerně - vypila do poslední kapičky a opět zdvořile poděkovala.

"Kde Severus je? Proč nepřišel sám?" zajímala se. Její společník se zadíval na její předloktí, vyčuhoval kousek jejího černého hádka.

"No, ano… mám Znamení zla," svá slova podložila vyhrnutím rukávu.

Bylo zbytečné tuto skutečnost tajit. A jistě to věděl i muž vedle ní. Pozorně sledovala každý rys jeho obličeje a vyčetla jeho nerozhodnost.

"Dost těžko se ho zbavuje. Ale vím o svém manželovi všechno. Jsem přece jeho žena. Vím, že je na straně Řádu. A největší loajalitu cítím k Severusovi," pověděla přesvědčivě, pevně a vlastně i pravdivě.

"Má povinnosti, o kterých sám nic nevím. Protože jste ráno nebyla doma, chtěl, abych vás šel zkontrolovat," odmlčel se, "asi… asi o vás měl strach."

Leii se tělem prohnal zvláštní pocit tepla a uspokojení. I ona se o něj bála.

"Nevím, jak dlouho mě máte hlídat, ale… mám docela žízeň. Nedáte si se mnou čaj? Pokud vám ovšem nebude vadit, že zůstanu na lůžku," bolest jí zkřivila obličej, když se pokoušela na posteli poposednout.

Pomohl jí a souhlasil. Za okamžik jim Cocy naservírovala čaj.

"Povíte mi něco o Severusovi?" zeptala se po chvíli nevinně.

"Obávám se, že o jeho povinnostech pro Řád nemohu - "

"Ne," záporně zakroutila hlavou, "pokud se považujete za jeho přítele, pak o něm jistě něco víte. Ptám se na… ehm… jeho osobní život."

Remusovi zaskočil čaj. Leia se zašklebila, vzápětí litovala, protože ji bodlo u žeber.

"Známe-známe se od školy. Chodili jsme do stejného ročníku. Ale já do Nebelvíru. Neměli jsme se moc… moc rádi," přiznal zamračeně.

"Víte něco o jeho rodičích?" nechápala, proč se tak zajímá. Zeptala by se Snapea, jednou ale něco naznačila a jenom ho to rozčílilo.

"Jeho matka zemřela asi před deseti lety. A jeho otec… Nikdy o něm nemluví. Neměli spolu asi nejlepší vztah. Ale odešel od nich někdy během doby, kdy jsme chodili do Bradavic. Alespoň jsem to zaslechl," nevyzvídal, proč jeho žena nemá základní informace. Vlastně dost pochyboval, že by se někomu Snape rád svěřoval. To ho však přivedlo k jedné otázce.

"Smím se také na něco zeptat?" Paní Snapeová přikývla.

"Jak jste se seznámili?" připadal si jako Tonksová. Ta holka na něj měla špatný vliv. Leia jen upřela pohled na své levé předloktí a přiblížila je k Remusovu obličeji. Nechtěla si nic vymýšlet.

"Nebyla jste před několika lety na návštěvě u Hugsonových?" bedlivě si ji prohlížel.

Thaleia dvakrát mrkla - byl to hloupý zlozvyk a vždy její úžas prozradil. Lupin se bolestivě pousmál.

"Stalo se něco?" všimla si jeho podivného chování.

Muž se zhluboka nadechl a na moment zavřel oči.

"Někoho jste mi připomněla. Kamarádku. Taky dvakrát mrkla, když ji něco překvapilo nebo se divila. Dokonce jste si docela podobné. Měla stejné vlasy a máte i pár společných rysů," promluvil tiše a neochotně.

"Zemřela?" špitla.

"Ano, je to spoustu let," zamyslel se, "no, Hugsonovi jsou moji sousedé. Myslel jsem si, že jste to vy už dole."

Paní Snapeová neodolala a na svou tetu a její rodinu se vyptávala. Potěšilo ji, když jí Lupin oznámil, že jsou na tom lépe. Dvě jejich nejstarší děti už pracují a pan Hugson zdědil nějaké peníze.

"Remusi, Thaleio," ozval se ode dveří Snapeův hlas. Oba oslovení se na něj podívali. Leia byla poněkud bledá, přesto se spokojeně pousmála.

"Ahoj Severusi," přivítala jej doma.

"Měl bys jít k Mungovi, Lupine," promluvil profesor na svůj vkus docela rozrušeně.

Remus vyskočil na nohy a celý se napjal.

"Tonksová je zraněná," osvětlil. Vlkodlak na nic nečekal, zamručel pozdrav a rozběhl se po schodech dolů.

Thaleia se při vyslovení toho jména mírně zachvěla. Určitě jí žádné vážné zranění nezpůsobila! Určitě ne! Přece ji jen odhodila… Ano, prudce, ale…

"Bude v pořádku?" vymrštila se do sedu, zakňučela bolestí a zase se sesunula do přikrývek.


Severus obešel postel a přisedl si k ní, přitom odsunul Salazara, který se paničce usídlil u nohou. Začal Leiu zběžně prohlížet.

"Tak bude?" řekla o něco rázněji a zarazila mu ruku. Zase měla pocit, že se jí žebra zabodávají do plic.

"Proč?" změřil si ji podezřívavě.

"Byla jsem u Munga. Vedl nás otec. Šli jsme pro nějakého Johnsona. To já jsem mladou ženu jménem Tonksová… ale jen jsem ji omráčila. Já…" sklopila oči.

"Není to vážné."

Uklidnila se a pousmála se na něj. Už se jeho vyšetření nebránila. Převázal jí přes košilku žebra pevným obvazem a dal jí další lektvary.

"Udělal ti to Corsac?" vlastně se neptal.

"V té nemocnici byla dcera Johnsona - "

"Angelina?" zeptal se překvapeně.

"Ne, jmenovala se Madeline. Otec chtěl, abych ji, abych ji…" objala si hrudník, který ji zabolel ještě víc.

"Měla jsem to udělat. Stejně to pak udělal on. Ale nebylo jí ještě ani jedenáct. Určitě ne, Severusi."

Cítila, jak se jí po tváři koulí slza. Svěsila ruce podél těla a ztrápeně se na něj podívala. Snape na moment zaváhal, potom k ní neodhodlaně natáhl ruce. Leia mu doslova skočila do náručí a rozvzlykala se jednak bolestí, jednak smutkem. Čekala rýpání a dobírání, ale její muž mlčel.

"Jindy by mi vadilo, že mě otec potrestal. Že jsem zase ukázala, jak jsem slabá. Vysmál se mé ženské slabosti. Ale dnes… byla tak malá. Vzpomněla jsem si na Aglaiu a její nenarozené dítě a nemohla jsem… já jsem nemohla."

Málem nevěřila, když se ze Snapeových úst vydraly tiché tišivé zvuky.
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Vaše oblíbená vedlejší postava ze Spřízněných duší?

Aglaia
Cocy
Corsac
Euliga

Komentáře

1 Theischa Theischa | E-mail | 7. května 2011 v 21:10 | Reagovat

Naozaj druhá kapitola?..vrním blahom :-D Severusovi na nej asi naozaj začína záležať, keď sa tak staral , či je v poriadku...Remus je proste simpaťák.A ten záver- krásne :-)

2 Callie Callie | 7. května 2011 v 21:18 | Reagovat

Bombové 8-) Lupina som nečakala, ale potešil ma, mám ho rada. Skvelá kapitola! Leia je skvelá a Severus tiež :-)

3 Barunka Charlotte LaRose Barunka Charlotte LaRose | Web | 7. května 2011 v 21:45 | Reagovat

Tak u téhle kapitoly se vážně dá říct jediné  - Alis, ty jsi úžasná!
A ten Remus tam... Ach, já vrním blahem :-)
Nádherná kapitola, nádherná, já jenom doufám, že už se  brzy sblíží :-)

4 Cat Cat | 7. května 2011 v 21:46 | Reagovat

Utěšující náruč Severuse - no co víc si čloěk může přát? :-D Remus je fajn, příjemně mi příběh oživil a Leia je mi čím dál sympatičtější. Maximální spokojenost. :)

5 Filomena Filomena | Web | 7. května 2011 v 23:26 | Reagovat

I já jsem maximálně spokojená :) Thaleiina (píšu to správně?) lepší stránka je tak krásně vymyšlená a podaná, až to bere dech. Když si přečtu kapitolu ze začátku a teď ... jeden by nevěřil, že je to pořád ona. Uvidíme, jak to bude vypadat dál. A Severus ... to je kapitola sama pro sebe :) A moc děkuji za tak krásně zpříjemněný začátek svaťáku, který oficiálně začne až v pondělí, ale už teď mám dojem, že nestíhám. Tak doufám, že si najdu v týdnu čas na další kapitolu :)

6 ClaireM ClaireM | 8. května 2011 v 9:23 | Reagovat

Tak tohle byla úžasná kapitola. Remus mě tam příjemně překvapil a Severus a jeho chování k Leie - no paráda... Ten konec byl úžasnej.

7 Alis Alis | Web | 8. května 2011 v 9:55 | Reagovat

Theischa: Když mě ten hokej tak potěšil... ;-) Já si tak nějak neumím představit, že by se našel někdo (dobře Corsac je nejspíš výjimka), kdo by si k někomu, s kým žije, nevypěstoval nějaký hlubší vztah. Proto když chci Seva s někým spárovat, myslím, že tohle je jediná možnost - nacpat je pod jednu střechu. :D

Callie: Já Lupina ráda. Podle mě je to skvělý přítel a takový ten typ, co ukazuje správnou cestu. :-) Já mám ráda pár HG/SS, bylo to to první, co jsem z FF četla. Ale myslím, že k Severusovi se hodí jiné hrdinky. Například Leia (to není moc skromné, že? :D :D). Ani si ho nedokážu představit po boku Lily. Tedy ona mi připadala příliš živelná. Nebo tak ji alespoň beru. Tenkrát byl Snape taky mladý, takže...

Barunka: Já vím, ty Remuse ráda. Doufám, že se mi povedl? ;-) Ty pochvaly se krásně poslouchají. Až by si jeden myslel, že vás někdo podplatil. :-D Sblíží se. Nevím, jak moc rychlé to je (každý na to má jiná měřítka), ale stane se to. :-)

Cat: Co víc si může člověk přát? Já bych si například přála už všechno umět na zápočty. Protože jsem ještě nezačala. :-( Mně se tááááák nechce! :-( Jsem ráda, že je Leia sympatická. Mně už taky. A přitom zpočátku nebyla.

Filomena: Myslím, že Thaleiina píšeš správně (nevím to jistě, ale nakonec je to moje postava, takže si můžu stanovit pravidla, ne?? :D). Trochu jsem se bála toho, aby byla Leiina změna postupná a nepůsobila uměle. Proto je povídka dlouhá (opakuju se, já vím). Řekla bych, že u postav, které začínaly jako záporné, je mnohem těžší ten vývoj zachytit.  :-|  O učení mi ani nemluv. Taky schízuju. Můj zápočťák a zouškové, to je jeden dlouhý svaťák. :-?

ClaireM: Mně se ten konec taky líbí. ;-) Jsem asi děsně průhledná, protože poslední dobou vždycky končím buď nějak napínavě, nebo nějakým lehkým sblížením SS/TH (zaujaly mě ty iniciály, ještě jsem je nepoužila :D).

A JEŠTĚ BYCH VÁS MĚLA POŠKÁDLIT NÁZVEM DALŠÍ KAPITOLY: PAST NA CORSACA - ti, kteří jej nemají rádi a přejí mu smrt, se dočkají alespoň drobné satisfakce. ;-) A bude to... velmi zmijozelské potrestání.

8 Ewule.Kom Ewule.Kom | 8. května 2011 v 12:02 | Reagovat

Ou krasa,krasa a jeste jednou krasa. Ty konce me fakt ubiji, takove napinave jsou. No co dodat, snad jen kdy bude pokracovani? doifam ze brzy :-(

9 GwenLoguir GwenLoguir | 8. května 2011 v 13:11 | Reagovat

K ankete: hlasovala som za Cocy, ale veľmi som zvažovala aj Leinu sestru.

Je inak veľmi príjemné, keď tak často pridávaš kapitoly ;)

Hm - Leia ale v skutočnosti nevie, že Severus je vernejší rádu, že nie? Ale verím tomu, že jemu nakoniec bude oddaná najviac. On jediný jej na to dal dôvod. Je to vlastne rovnaké ako so Sevom a Lily - tiež bola jediná, ktorá mu dala dôvod na to byť lepším človekom.
Predpokladám, že Rem nevie vôbec nič o dohodnutých manželstvách a tak väčšina rádu - živo si viem predstaviť tú scénu, keď Leia prejde na druhú stranu  a pridá sa k rádu - tie šokované pohľady všetkých, keď uvidia že si "vybral" ženu, ktorá je taká podobná Lily. Ktovie, ako by reagoval Potty... Nechceš napísať nejakú takú vtpnú jednorázovku ?

10 Alis Alis | Web | 8. května 2011 v 13:49 | Reagovat

Ewule: Pokračování bude tak v úterý. A pak si dáme takovou menší pauzu. Končí totiž jedna část a ta další už bude zase trochu (opravdu jen mírně) tematicky odlišná. Takže abychom to nějak ukončili a pak se vrhli na další delší etapu. Ta bude mít jakoby 6 kapitol a pak nastane další zlom. ;-)

Qwen: Taky jsem fanoušek Aglaii a Cocy. Když mám napsáno, proč vás trápit dlouhým čekáním? :-) V něčem ses ve své předpovědi opravdu trefila. V nečem ne. A na Harryho setkání s Leiou dojde. A jedno sice takové lehčí kapitolka, ale mně se moc líbí. ;-) Číslo 32. Ale do Harryho pocitů se moc pouštět nebudu. Nakonec - není to o něm. :-)

11 peggy peggy | 8. května 2011 v 19:44 | Reagovat

wow, přečetla jsem obě kapitoly jedním dechem ... jsem zvědavá na tu pomstu na Corsaca... jinak obě kapitoly perfektní :-)  :-)

12 zuzana zuzana | 8. května 2011 v 22:53 | Reagovat

Alis aka mensia pauza? toto nam nerob! ja osobne uz som zavisla. dlhsie prestavky mi robia zle :-)

paci sa mi ze sa v poviedke zacal motat Remus, je to moja 3 najoblubenejia HP postavicka, dufam ze sa este objavi.
Manzelia sa nam priblizuju, som zvedava kedy nastane /a ci vobec/ bod zlomu a Thaleia sa dozvie o Severusovi pravdu.

dakujem za kapitolku a tesim sa v utorok na dasliu.

13 Alis Alis | Web | 8. května 2011 v 22:59 | Reagovat

Peggy: Děkuji. Pomsta bude - jak už jsem řekla - zmijozelská. Ale skutečně čekejte spíš takové zákeřné jednání, a ne nějaké ruční (hůlkové) vypořádávání s Hroodským. 8-)

Zuzana: Tak se na tu pauzičku začni psychicky připravovat. ;-) Na Remuse dojde, neboj. Vlastně bude sice tichý, ale důležitý. Zlomů ještě bude. Ale jestli tenhle, který máš na mysli?! Nepovím!! :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaVšechny postavy (kromě mých vlastních) patří J. K. Rowlingové a já na ně nemám žádná práva.
Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.