37. kapitola: Probuzení

6. června 2011 v 23:11 | Alis |  Spřízněné duše
Jaké bude ráno Snapeových? Vyřešilo se všechno nebo se celá situace naopak zkomplikovala?
Pro další "vyděračku" Ewulku.Kom. Já jsem skutečně měkká. K téhle kapitole se písnička z Menu taky docela hodí.
za beta-read děkuji sedoocce

________________________________________________________________________________________________________________

Thaleia se probrala a neodvážila se otočit na druhou stranu, kde ležel její manžel. Několik minut bystřila sluch, chtěla zachytit, jak pravidelný jeho dech je. Zdálo se, že spí. Ale… taky to mohl předstírat. Neměla tyhle situace ráda. Ještě více nesnášela ty, které následovaly přímo po sexu. Naštěstí si ve svém vlastním opojení vůbec nevzpomínala, jak tahle chvilka probíhala. Přitáhla si oranžovou peřinu blíž k sobě a zachvěla se.

Nyní jí nepřipadalo, že její štěstí, o kterém před pár hodinami tvrdila, že je má na dosah ruky, se jí nějak přiblížilo. Posadila se a zamotala se do tenké deky, kterou mívala skopanou u nohou. Podívala se na Severuse. Ležel na břiše, pravidelně oddechoval, ústa lehce pootevřená. Jednou paží objímal polštář a na předloktí druhé měl položenou hlavu. Chvíli jej sledovala. Peřina mu sahala těsně pod krk. Zatoužila mu přejet polštářky prstů po nahé kůži. Neudělala to. Obávala se, co se bude dít, až se probudí, až se jejich pohledy setkají.

Vstala a pečlivě si přidržovala deku. Po špičkách došla ke křeslu, stoupla na ně a posadila se na opěradlo, které se dotýkalo zdi a končilo tam, kde začínal parapet. Jednu nahou nohu nechala volně viset přes opěrku, druhou pokrčila a chodidlo položila na studené dřevo. Opřela se o chladnou stěnu v okenním výklenku a povzdychla si. Vzala si chudého muže, nečistokrevného, který je zrádce a za svou zradu jistě zaplatí životem. A aby toho nebylo málo, tak… tak… tak se do něj zamilovala. Nejen zamilovala, ona jej miluje. A to, co se v noci stalo, to všechno nějak prohloubilo.

Bouchla týlem hlavy o zeď. Nic lepšího ji potkat nemohlo! Pán zla určitě zabije i ji. Snad ušetří alespoň Aglaiu a její rodinu. A až se to dozví její otec... Spokojeně se pousmála. Chtěla by vidět Corsacův obličej, až zjistí, že dal svoji dceru zrádci. S tím by nebyl spokojen, ačkoliv neměl Thaleii zrovna v oblibě. Snape se zavrtěl a ona sebou cukla. Otočil hlavu na druhou stranu a… levou rukou hmátl na prázdnou polovinu postele. Avšak neprobral se.

Upřela pohled na ztemnělou krajinu. Na střechách domů se držel poslední sníh. Skoro mohla vidět, jak zarývá svoje tupé hrany do tašek ve snaze nesklouznout dolů. Tiše zírala ven a každé mrknutí jí bez zjevných příčin zabolelo. Náhle uslyšela tichý zvuk. Nepodívala se do místnosti. Jako by ale před sebou viděla černovlasého muže, jak se zvedá do sedu. Právě položil nohy na zem. Přivřela oči a… mlčela.

Znala jej dobře. Nebo si to alespoň myslela. Věděla, jak pošetilé je doufat, že by k ní třeba přišel a… stačilo by jí, kdyby jí položil ruku na rameno a vyzval ji, aby si šla lehnout. Nestalo se. Zaslechla vrznutí dveří koupelny. Snažila se naprosto vyprázdnit hlavu. Žádné myšlenky. Semkla víčka, aby se jí přes ně nepřekulila slza. Tekla voda. Dlouho. Už se musel natáhnout pro ručník. A přesně teď vylezl z vany. A velmi tlumené zavření dveří. Odešel těmi, které vedly na chodbu. Zklamaně vydechla a vrátila se do postele. Byla unavená a za chvíli usnula.

Probrala se a snad prvně v životě litovala, že je sobota. Kéž by měla několik hodin, než se její manžel vrátí z práce. Třeba bude mít štěstí a Severus bude zaneprázdněn tím svým špiónstvím. Sama tomu nevěřila. Přehodila přes sebe župan a odešla do koupelny. Na okamžik teplý proud vody smýval veškeré její starosti. Osušila se, namazala tělovým mlékem. Možná by si i vytrhala obočí, kdyby bylo co škubat, jen aby oddálila jejich setkání. Prohlédla si svůj odraz v zrcadle a odešla pro hůlku. Znovu se na sebe podívala. Namířila si hůlku na temeno hlavy.

"Gilvus," špitla a jak táhla hůlkou od kořínku vlasů níž, postupně měnily barvu na špinavou blond.
Kdyby nevěděla, jak bolí veškeré genové změny, pravděpodobně by odstranila i ostatní podobnosti s Lily.

Oblékla si černé kalhoty, žluté tričko a otevřela dveře ložnice. Sešla dolů a zdálo se, že je jí malá dávka štěstí dopřána. V obýváku jej neviděla, a pokud by byl v kuchyni, rozhodně by slyšela nějaké zvuky. Musel tedy pracovat v laboratoři. Získala pár minut, možná hodin.

Sešla ze schodiště a ve svém chvilkovém nadšení nepostřehla, že zaskřípaly panty. Téměř do Snapea narazila.

"Dobré ráno," pozdravila jej a vážně zadoufala, že se nečervená. Nečervenala. Zahleděl se na ni, jako by řekla něco nevhodného, či dokonce nemravného. Zašklebila se.

"Snídal jsi?" zakuňkala. Přikývl. Rozhodně celou situaci zrovna neulehčoval. Povzdechla si.

"Udělal jsem tousty. Jsou na stole. Vezmi si," oznámil jí a prošel kolem ní do kuchyně.

Nejspíš si odtamtud bral nějaké ingredience do lektvarů. Skladoval je vážně všude, ačkoliv se pokoušela je z kuchyně odstěhovat. Některé však zároveň plnily účel bylinek na vaření. Přešla ke stolu, nalila si čaj, který byl díky začarované konvici stále teplý, a zakousla se do toustu. Podle jejího očekávání nabral její muž plnou hrst čehosi a zmizel v laboratoři.

Dopoledne se vleklo. Na kreslení neměla náladu, proto se celkem neúspěšně pokoušela něco hrát na piano. Netušila, jestli noty, které na něm objevila, přinesl Snape nebo Cocy a už vůbec nechápala, jak mohly přežít její včerejší běsnění. Šlo jí to tak mizerně, že naštvaně zaklapla klávesy a začala zírat z okna. Dnes nejspíš nic jiného obstojně nezvládala.

"Jestli mě nechceš prozradit," odkašlal si Severus, "rád bych si prověřil tvou nitrobranu poněkud důkladněji."

Jeho učitelský a posměšný tón se jí nikterak nezamlouval, co jí ale dokonce nahánělo strach, byla hůlka, jenž bezděčně protáčel v prstech.

"Víš, že to umím," bránila se a vstala. V jakémsi obranném gestu rozhodila ruce.

"Když dovolíš, tak si to prověřím. K Nottovi nemám zrovna důvěru," ušklíbl se.

Urazila se. Nebyla si zcela jistá proč, avšak stalo se.

"Jak by taky ano," zamračila, "vždyť je to Smrtijed."

Neměla Orwicka ráda. Snad jej i nenáviděla. Už z principu. Nebyla schopna čiré nenávisti k otci, takže si ji vynahrazovala u muže, který byl Corsacovi v ledasčem podobný.

"Přesně tak," uchechtl se Severus nebezpečně.

Neprohlédl manželčino chování. Naopak se najednou osvobodil. Člověk, se kterým sdílel svůj domov, vše ví a on se nemusí neustále přetvařovat a hlídat. To bylo povznášející. Bohužel něco takového Thaleii nenapadlo.

"Stejně jako já," zasyčela a vyvrátila na Snapea, stojícího kus od ní, levé předloktí, kde jí zazářil černý hádek.

"Rozmyslela ses?" zeptal se vážně a přísně, stále si pohrávajíc s hůlkou.

"Nečekáš, že odpovím, že ano, když se teatrálně mazlíš s hůlkou a já ji u sebe ani nemám."

Přestal si s tím kusem dřeva pohrávat a zadíval se jí do modrých očí. Stín strachu a notná dávka naštvání a rozčílení. Zajímavá kombinace.

"Nejsi ozbrojená?"

"Očividně ne," otočila se kolem své osy a její obtažené oblečení by hůlku jistě prozradilo, "chceš to slyšet?" odmlčela se, "představ si, že ti nejspíš důvěřuju." Nic na to neodpověděl.

Dlouho se měřili pohledy. A ten její začal postupně ztrácet na nenávisti.

"Tak dělej!" vyzvala jej konečně a do detailu si představovala rodokmen Hroodských.

"Legilimens," pronesl jasně.

Jeho kouzlo ji zasáhlo tak prudce, že skoro upadla na zem. Něčeho po své pravici se přidržela. Krčila čelo, zavírala oči. Stupidní snahy o obranu. Ale něco jí napovídalo, že by mohly trochu pomoct. Dostal se jí do vzpomínek. Stál kousek od ní a Notta a sledoval jejich první lekci nitrobrany. Tohle bylo dobré. Klidně mu to mohla ukázat. Ne to, co lekci předcházelo… Jenže to jej zajímalo. Viděl, jak se s Orwickem líbá, jak jí rozepíná šaty, stahuje ramínka. Ne, ne, ne. To nesměl vidět! S vypětím sil jej vytlačila. Ale on se sám nechal… Postával na chodbě vedle ní a Harryho. Uvědomila si, že jde po konkrétních vzpomínkách. Zase se pokoušela jej vyhnat. Nedal se. Chtěl slyšet jejich rozhovor.

A tak začala usilovně myslet na to, jak se probírá články o Harrym. Toužila ukázat, že mu dokáže cokoliv podstrčit, nejen vytěsnit jeho nátlak. Dokonale mu vtiskla fotku Potterových. Sám zamířil někam jinam. Hluboko do dětství. Otec ji posadil na koně. Bála se, protože nedosáhla do třmenů. Každou chvíli začne škemrat, aby ji sundal a pak… Ne! Je spolu se Severusem na schodišti a on jí míří hůlkou na krk. A jinam už jej nepouštěla. Jeho znechucení tou situací bylo patrné. Kdykoliv se chtěl vzdálit, přinutila jej k návratu.

"Tyhle vzpomínky vytáčí mě. Máš něco takového i pro Pána zla?" zasyčel na ni vítězně.

Klečela na čtyřech, bledá, lapala po dechu. Zvedla k němu zrak a křivě se pousmála.

"Kdepak… Jenomže jsou pro mě tak emotivní, že přes ty emoce nejde projít jinam," opravila jej.

Zamračil se a chvilku ji sledoval. Mezitím se vyškrábala na nohy. Teprve pak k ní přistoupil. Přejel pohledem její vlasy. Namířil svou hůlku ke kořínkům: "Aborigenus." Přejížděl dolů, a když koukla, byla zase zrzkou. Nechápavě zamrkala.

"Dávno jsem se naučil jisté skutečnosti… přecházet," řekl prostě, otočil se a zmizel v pracovně.A/N: NĚCO MIMO TÉMA DUŠÍ - POD POSLEDNÍ KAPITOLKOU PŘEKÁŽEK JE ANKETA. HLASUJTE, PROSÍM.
 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Vaše oblíbená vedlejší postava ze Spřízněných duší?

Aglaia
Cocy
Corsac
Euliga

Komentáře

1 Ewule.Kom Ewule.Kom | 6. června 2011 v 23:29 | Reagovat

jeeee děkuju moc Alis, si opravdu báječná :) tato kapitola byla nádherná, škoda, že severus jen vstal, šel do koupelny a vyšel jiným vchodem :( čekala jsem, že nastane nějaký "trapný rozhovor" ale nějak to přešli... hlavně, že ji věří, že ho nepráskne a ona si zase nerozmyslela to, že ho udá Pánovi zla :) fakt dobrá kapitolka... ještě jednou moooc děkuju

2 Cluster Cluster | 7. června 2011 v 0:07 | Reagovat

moc hezký, ale čekala jsem trapný rozhovor o tom co se večer stalo mezi nimi. Budou to spolu nějak řešit nebo budou mlčet a mlčet?Bude Severus učit Thalelii nitroobranu?Budou v budoucnu nastíněny Severusovy emoce ohledně toho co vše viděl dnes při notrozpytu?
Ps: ať si pročítám sebe pozorněji, stále nechápu poslední větu Severuse k Thalelii. Na co naráží?

3 Cat Cat | 7. června 2011 v 1:21 | Reagovat

I přes takovou nějakou pachuť jejich rána a situace s nitrobranou se musím aspoň drobátko usmívat. Ne snad, že by mi Leii nebylo líto a ne snad, že bych se právě nešklebila nad Severusovým chováním. Ale když já si nemůžu pomoct - všechno proběhlo tak reálně, bez emocí, který asi ani jeden nechtěli ukázat, bez histerie a hlavně bez jejich nepravděpodobného chování. :-) Věřila jsem ti, že bys určitě nenapsala nic, co by výrazně bilo do očí a jsem přesvědčená, že jsi jedna z nejlepších autorek, které jsem kdy četla - vážně. A stejně mě vždycky překvapíš. :-D

4 peggy peggy | 7. června 2011 v 6:27 | Reagovat

jedno slovo... skvělý :-)  :-)  :-)

5 Callie Callie | 7. června 2011 v 8:15 | Reagovat

tá posledná veta aj mna prekvapila. neviem co to ma znamenat. a dufam ze to co videl v jej spomienkach nezabudne spomenut ;-) som velmi zvedava, napnuta ako struna cakam na pokracovanie...takze rýchlo, rýchlo, rýchlo si prosím dalsiu 8-)

6 Evička Evička | 7. června 2011 v 9:22 | Reagovat

Ta poslední věta přece znamená, že už si zvykl, že má Thaleia vlasy jako Lily. (doufám, že jsem to pochopila správně, nerada bych byla za blbečka, ale mě to přišlo naprosto zjevné). A teď můj komentář - to napětí, jestli si promluví, nebo nepromluví, to bylo supr. Nakonec se tomu rozhovoru vyhnuli a nahradili ho další zajímavou "rozmluvou" - o nitrobraně. Bude ji Severus učit nitrobranu? Jestliže si myslí, že není dost silná, tak ano, protože by se jinak mohlo stát, že by se do její mysli někdo dostal a zjistil by pak, že náš velký a nejlepší Smrtujed je vlastně zrádce. Přebarvení vlasů, další skvělá trefa. Ale to co následovalo po ní, naprosto předčilo moje očekávání - mluvím o faktu, že jí ty vlasy Severus přebarvil zpátky. To bylo vážně famózní (už nejsem schopná najít přívlastky, který by vyjádřily, jak mě to nadchlo) :D ˇUž se nemůžu dočkat dalšího dílu!

7 Anet Anet | 7. června 2011 v 9:37 | Reagovat

Neuvěřitelné! Nejdřív mě dokážeš zmanipulovat, abych začínala Severuse nesnášet a nakonec mě zase přesvěčíš jakej je to mazlík :-P ale musím uznat, že jsi moje oblíbená manipulátorka (tedy pisatelka) :-D

8 Alis Alis | Web | 7. června 2011 v 10:43 | Reagovat

Ewule: Nemáš zač. Báječná? Ach... tak to mám radost, že si to myslíš! ;-) Já myslím, že oni dva jsou mistři v přecházení důležitých a trapných rozhovorů a citech a podobných věcech. Řekla bych, že Cat to vystihla přesně tak, jak jsem to myslela. :-)

Cluster: To, že spolu spali, to nebudou řešit vlastně asi nikdy. A to, že se Thaleia zamilovala... Hm, napadá mě jen "deux ex machina". A kdo je v Harry Potterovi takový bůh, co všechno ví? :D A Evička to s těmi vlasy pochopils správně - prostě to znamená, že přechází její podobnosti s Lily, že už mu to neubližuje...

Cat: udělala jsi mi obrovskou radost, protože přesně takhle nějak jsem to myslela. :-) Strašně děkuji za tu "nejlepší autorku". Já si to tedy nemyslím, ale myslím, že bych našla horší než jsem já, což mi ke štěstí stačí. ;-)

Peggy: Snažím se. Jsem ráda, že se to líbí... :-)

Callie: Poslední větu jsem už vysvětlila. On tak nějak "viděl" nebo spíš "cítil", že ho miluje. Na to se snad ani nedá zapomenout... Doufám!

Evička: Bod pro tebe! ;-) Nitrobranu ji učit nebude. To, co předvedla, mu docela stačilo. Vlastně na něj našla svou zbraň. A to, že jsou si tak blízko mu nitrozpyt zjednudušuje. Jak řekl Nott - jsou naladěni na stejný kanál. Věř mi, že budou mít jiné starosti. ;-) Děkuji za přivlástky. :-P

Anet: Mazlík? Tak to mám radost. Ale ještě není všem dnům konec. Já s lidmi ráda manipuluju. A jsem ráda, když mi to vychází. :-)

A PŘÍŠTĚ? MEZI ČERNOU A BÍLOU - SEVERUS JEŠTĚ NEMÁ JISTOTU...
A PAK ZASE PŘIJDE SÉRIE NĚKOLIKA KAPITOL, KTERÉ NA SEBE NAVAZUJÍ A NEJSPÍŠ JE BUDETE CHTÍT DÁVKOVAT RYCHLEJI. ;-) KDO MÁ RÁD AGLAIU, PŘIJDE SI NA SVÉ. :o)

9 cluster cluster | 7. června 2011 v 11:18 | Reagovat

děkuji všem za vysvětlení :-D  :-D  :-D

10 Callie Callie | 7. června 2011 v 12:14 | Reagovat

No už som čakala, že kedy príde na scénu Aglaia. Som zvedavá ako osvieži dej 8-)

11 zuzana zuzana | 7. června 2011 v 12:25 | Reagovat

tak ewule vydierala? sikovna zenska :-)
velky chlad na mna isiel z tejto kapitoly, akoby tam narastala medzi nimi priepast. no mozno je to len moj pocit.

tesim sa na dalsiu cast.

k ankete .... samozrejme som hlasovala za Severusa. nech je Ron akokolvek fain. Snape je Snape!

12 GwenLoguir GwenLoguir | 7. června 2011 v 12:49 | Reagovat

Mám pocit, že si sedím na vedení a niečo mi ušlo. Otázne je čo...

13 Alis Alis | Web | 7. června 2011 v 14:23 | Reagovat

No, netuším, co myslíš, že ti ušlo? Poslední větu jsem vysvětlila... tak nevím?! Trochu mi pomoz a já tě nasměruju. :-P

14 Barunka Charlotte LaRose Barunka Charlotte LaRose | Web | 7. června 2011 v 16:33 | Reagovat

Ach jo, kdy se ti dva spolu začnou normálně bavit? I když, zase jak se to vezme, v jejich podání by se i tohle dalo považovat za normální rozhovor.
Ta Severusova poslední věta mě absolutně uchvátila. Překrásná. Nevím, co to tedy znamenalo pro Thaleilu, ale pro mě osobně by to znamenalo víc než ta předchozí noc.
Asi nejsem jediná, kdo má pocit, že mezi nimi jenom narostla propast, ale kdo ví? Třeba se to zlepší. Za čas :-)
Byla to krásná kapitola, úplně úžasná, zase se ti moc povedla.
K té anketě - já jsem hlasovala pro Rona, ale jak vidím, Severus ho slušně válcuje. Takže zase skončí se Severusem :-( Ach jo...

15 Sorina Sorina | 7. června 2011 v 20:07 | Reagovat

krasna, nadherna kapitola a ty jsi uzasna a dokonala! ;) ... jinak, hlasovala jsem, jak jinak:D, pro Severuse ... Ron se mi k Hermione nikdy nehodil, prisel mi vzdycky fest natvrdly a pak hlavne, kdyz ji dokazal takhle podvadet! nesnasim neveru a vzdycky bych pak uz mela problem partnerovi verit! stacilo by, aby se zdrzel v praci a... fantazie by jela naplno... takze jsem za Snapea;)

16 serafiiin serafiiin | 7. června 2011 v 21:13 | Reagovat

Je vidět, že ji má Severus rád takovou jaká je.. I když mu třebas připomíná Lily.. Ale Lily sama o sobě asi nikdy nebyla tak silná - psychicky.. I když, kdo ví..
No zajímalo by mě jak na tuhle scénu koukal Severus a copak si asi myslel o jejích vzpomínkách..
Skvělá kapitola, jsi poklad a já se těším na další =)  
Mimochodem jsi autorka povídek, co čtu a jsou rozdělané jediná, kdo poslední dobou přidává.. Bez Tebe bych se zbláznila - díky =)

17 Alis Alis | Web | 7. června 2011 v 22:15 | Reagovat

Barunka: Právě – jejich podání nebude nikdy tak úplně normální. Thal není přímá Hermiona, která nedokáže mlčet a prostě chce mít ve všem jasno. Musíte se asi smířit s tím, že jejich „vztah“ nikdy nebude tak úplně normální.
Co poslední věta znamenala pro Thaleii? Jestli totéž co pro autorku, tak to, že ať se mezi nimi děje cokoliv, tak už to nemá nic společného s její podobou s Lily. ;-)
Propast? Nevím, jestli propast, ale úplně ideální to není. A nikdy nebude. :-(

Sorina: Děkuji, děkuji, rudnu a jsem polichocena. :-) Co se hlasování týká – já mám pocit, že hodnotíte příliš obecně. Možná byste se měli soustředit na konkrétní povídku. V ní není Ronovi 15, ale 28. Ale chápu, že třeba u tebe hraje důležitou roli při rozhodování ta nevěra.

Serafiiin: Lily hlavně podle mě byla otevřenější a živelnější povaha. Ale Thal je samotářka. Nechci se moc zamýšlet nad tím, co si Severus myslí. Tohle je povídka především o Thalii, takže podle toho to taky vypadá. Severus je… velmi složitá osobnost a například povídka psaná jeho ich-formou je něco, na co si nikdy netroufnu! Ještě mám velikou zásobu, tak se můžeš těšit. Minimálně Duše budou ukončeny. Neboj. ;-)

18 Werix Werix | 8. června 2011 v 17:40 | Reagovat

Víš Alis ono by bylo dobrý kdyby ten tvůj Severus se taky zabouchl do Thaileii.Protože jednostráná láska není nic pěkného.A propos další kapitolu jsem přidej co nejdřív budeš moc!!! :-D

19 Alis Alis | Web | 8. června 2011 v 17:50 | Reagovat

Severus je prostě paličatý a není přes city. Co s ním mám dělat? Podstatné je, aby spolu byli oba spokojení, ne? ;-)

20 Sorina Sorina | 8. června 2011 v 22:11 | Reagovat

ja bych chtela moc dalsi kapitolu :-(  :-)

21 Alis Alis | Web | 8. června 2011 v 22:15 | Reagovat

Tentokrát mě neukecáte. Je na řadě Serena.

22 Ewule.Kom Ewule.Kom | 9. června 2011 v 11:07 | Reagovat

já nevidím žádnou anketu novou !!! :(

23 Alis Alis | Web | 9. června 2011 v 12:17 | Reagovat

Pod Překážkami - Severus vs Ron. Fakt ne? O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

ReklamaVšechny postavy (kromě mých vlastních) patří J. K. Rowlingové a já na ně nemám žádná práva.
Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.