Padlý anděl

18. kapitola: Konec poslušné Rosanne

1. srpna 2014 v 9:14 | Alis
Rosanne uklidňuje potyčku mezi Siriusem a Severusem. Jenomže se zdá, že Siriuse nechává její oznámení o připravované pasti Smrtijedů zcela klidným. A Rosanne to vadí. Dovolí ji muži vrátit se domů k Rabastanovi? A jak se popere se svými podezřeními Rabastan?
Kapitolku bych chtěla věnovat "neobyčejné" Bloss.

17. kapitola: Nedůvěra mezi (ne)přáteli

21. července 2014 v 22:53 | Alis
Jaké pocity má Rosanne po Nitrobraně? Severus zvažuje, jak s tím, co se od Rosanne dozvěděl, naložit. Situace je poněkud komplikovaná a on nemá jinou možnost, než se podělit o své tajemství ohledně Rosanniny paměti s dalším člověkem. Jenomže při rozhovoru se nechá unést starou nesmrtelnou záští.

16. kapitola: Umění Nitrobrany

26. února 2014 v 7:20 | Alis
Rabastan je rozčílený na svou ženu. Jak daleko nechá své rozčílení zajít? Rosanne se nakonec rozhodne sdělit to, co vyslechla za dveřmi bratrovy pracovny. Ovšem způsob, jakým se rozhodne vše sdělit, bude velmi netradiční a ponese s sebou i několik nepříjemností.
Rating 15+

15. kapitola: Kompromitující situace

14. února 2014 v 8:26 | Alis
Jak bude rodinné setkání Nottů pokračovat? A jak se Rosanne rozhodne naložit s informací, kterou vyslechla? Něco neočekávaného ji dovede do domu Severuse Snapea. Ale už tu nebude jako ustrašená žena, naučila se čelit Severusovi. Ovšem dokáže její manžel čelit Severusovi a jí?
Rating 12+

14. kapitola: Rodinná seslošt

8. února 2014 v 14:02 | Alis
Život Rosanne Lestrangeové jako by se zastavil. Jediné její rozptýlení je následující rodinná večeře. Rosanne doufá, že by na ní mohla zlepšit své vztahy s Emmettem. Ovšem rodinné setkání naruší Lestrangeovi, někteří záměrně jiní neplánovaně. A Rabastan je nakonec nucen poslat svou manželku někam, kam ji nechtěl už nikdy pustit.

13. kapitola: Kam si ani Belatrix netroufne

11. června 2013 v 8:27 | Alis
Rosanne se probouzí po svém konflitku s Belatrix. Je zraněná a ošetřovaná. A také nabádána k odpočinku. Rabastan se pokusí se svou ženou promluvit jen jedinkrát, ale něco nebo spíš někdo ho na dlouhou dobu odradí. A Rosanne se ze stavu smutku a truchlení přesouvá do zcela jiných pocitů. A jakoby to Severus Snape tušil.

12. kapitola: Bolestná zařehtání

3. června 2013 v 23:51 | Alis
Těsně, ale přece. Mrkající Ve všem tom státnicovém zmatku jsem zapomněla, že mám vlastně dopsáno Pro předsudky neviděla. Nuže, čeká vás o něco plodnější doba...
Jak se Rosanne Lestrangeová vypořádá se Severusem Snapem, který navštívil její dům? Rabastan se, ve slepé nevědomosti, pokusí svou ženu s Severuse sblížit. Lestrangeovi pořádají hon. Rosanne se vzepře své švagrové, ale kdyby tušila, jaké to bude mít následky, raději by byla dál poslušná manželka a švagrová.
Rating 12+

11. kapitola: Nečekaná shledání u bábovky a whisky

18. ledna 2013 v 0:34 | Alis
Rosanne čeká ne zcela vítaná návštěva. A Belatrix ji neměla nikdy v oblibě, na tom nehodlá nic měnit. Ovšem Rabastan si na nějakou dobu získá manželčiny sympatie. A když se Rosanne vyhýbá setkání několika Smrtijedů, které probíhá v jejím domě, narazí na někoho, koho by u mudlů nečekala. A kdo na ni čeká doma?

10. kapitola: Rozhodnutí z náhlých popudů

30. října 2012 v 23:36 | Alis
Co bude s Rosanne? Kde se objeví? A jak dopadl zásah do její paměti? Co všechno se Severus Snape rozhodl nechat v jejích vzpomínkách zachované? A jak se Rosanne zapojí do světa, který se zdá nezměněn? Ona se totiž změnila. Jak se s tím vypořádá Rabastan? A co Emmett? Rosanne udělá rozhodnutí, o kterých vůbec nepřemýšlela, ale jejichž správností si je jistá.

9. kapitola: Souboje racionálnosti a hlásků našeptávačů

9. října 2012 v 0:30 | Alis
Rosanne netrpělivě čeká na Snapea. Dočká se? Vysloví svou prosbu? A bude její žádost vyslyšena? Proč Sirius nese Rosanne podivný přívěšek? Jak na Severuse zapůsobí dojemná chvilka mezi Blackem a paní Lestrangeovou, které bude svědkem? A co dělá v domě na Tkalcovské kouzelník Sayers? Na všechny tyto otázky odpoví následující kapitola.
Kdo se chce dozvedět něco o Heleně/Belatrix nebo o ní chce dokonce debatovat, ať se podívá níže.

8. kapitola: Spletité cesty úvah

3. října 2012 v 22:33 | Alis
Rosanne pořád jenom přemýšlí a přemýšlí. O svém věznění, o paměťovém kouzle, o Siriusi Blackovi, o významu rodiny, o svém životě. A krom toho musí uvažovat i o tom, kde se toulá Severus Snape, a co může očekávat od nečekané návštěvy. Jenomže to nejdůležitější se teprve stane…
PS: Věnujte, prosím, pozornost článku níže.

7. kapitola: Strach a bezvýznamnost mají mnoho podob

22. srpna 2012 v 18:23 | Alis
Příběh Rosanne Lestrangeové je zpátky. Její věznění v domě Severuse Snapea pokračuje. Ovšem začíná se něco měnit. Rosanne si prvně v životě připadá užitečná. Severuse Snapea sužují úvahy o její (bez)významnosti a pro Siriuse Blacka se její přítomnost ukáže být životně důležitou. A tak se nabízí otázka, co Rose život v zajetí ukazuje, co pro ni znamená a znamenat bude?

6. kapitola: Pozměněný názor

23. září 2011 v 9:33 | Alis
Rosanne je stále zavřená v pokoji na Tkalcovské. Ale tahle samota jí začíná sužovat víc, než se zprvu zdálo. Nakonec se jí však dostane alespoň částečného osvobození. A všimne si, že všechno není tak, jak se zpočátku jevilo. Především mezi jejími dvěma vězniteli. Rose není nic, o co by se Severus se Siriusem měli přetahovat.

5. kapitola: Tak byl napsán osud Rosanne Nottové

10. září 2011 v 9:26 | Alis
Konečně bude poodhaleno něco z Rosanniny minulosti. Velmi letmo bude zobrazen její vztah se dvěma sourozenci, hluboký dětský zážitek s bratrem Emmettem a nakonec situace, která ji vehnala do náruče Rabastana Lestrangee. *** zvolen poněkud netradiční způsob retrospektivy, snad vás příliš nezmate ***
Rating 15+

4. kapitola: Pohostinnost věznitelů

31. srpna 2011 v 10:05 | Alis
Jak vypadlo několik prvních dní Rosanne u Snapea? Jak hodlají se Siriusem řešit její přítomnost. Rose zatím nic moc netuší, přesto dostane úkol. Jenomže Snape není někdo, kdo by uměl mile podat své požadavky. *** Kapitolku věnuji Evičce a všem, kterým zítra začíná škola - soucítím s vámi ***

3. kapitola: Spor mezi Siriusem a Severusem

29. srpna 2011 v 9:41 | Alis
Tak - podle Snapea - si dnes odpovíme na stupidní otázku: Co hodlají pánové s Rosanne udělat? Celá tahle kapitolka vlastně nebude o ničem jiném. Přesto... ať se rozhodnou pro cokoliv, radikálně to změní Rosannin život. A možná i život Siriuse a Severuse. *** Věnováné Cat - za její bravurní odhad ***
Rating 12+

2. kapitola: Šokující zjištění

23. srpna 2011 v 8:58 | Alis
Protože z 1. kapitoly se toho nedá moc "vyčíst", tak přicházím s další. Je ještě horká. Rosanne plní svůj úkol - vydá se za Whestlowem (snad jeho netradiční vyobrazení /míněno na prodavače z Obrtlé/ zaujme), po malé zastávce se octne u Snapea. Ale ten - jak už víte - není sám. Co ale konkrétně uslyší, a jak s ní Severus Snape a Sirius Black naloží?

1. kapitola: Slabá

21. srpna 2011 v 15:00 | Alis
Rosanne Lestrangeová je mladá, vdaná žena, která má v životě jedno velké, nepříjemné tajemství. Její manželství není ideální - její muž jí nijak neubližuje, přesto... by si přála být šťastnější. Nebo když ne šťastnější, tak alespoň užitečnější... *** nová povídka, možná se z ní vyklube něco... velmi zajímavého, snad i nejlepšího ***
 
 

ReklamaVšechny postavy (kromě mých vlastních) patří J. K. Rowlingové a já na ně nemám žádná práva.
Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.