Princ a Vyvolený

XIX. kapitola: Dokaž, že neumřeli zbytečně

13. února 2016 v 0:03 | Alis
Už asi ani nemá cenu se omlouvat za prodlevu. Přesto mě to mrzí. Snad ještě někdo trpělivě čeká...?

Harry okusí, jak vypadá dědické řízení v kouzelnickém světě. Je to zkušenost trýznivá, pro příbuzné takřka mučivá. Přesto během tohoto výletu za bolestnou vzpomínkou zažije pobavení ve vlakovém kupé. Deprese, které v něm osoba Siriuse Blacka vyvolá, nakonec dokáže překonat Snape. Jak?

XVIII. kapitola: Když otevřeli oči

30. června 2015 v 0:19 | Alis
Harry si poměrně rychle uvědomí podivnost celé situace a klade otázky. Na některé získá odpověď. Ale před dalšími Snape uteče. Ovšem jenom na chvíli. A kdyby věděl, jaké následky bude mít jeho návštěva Petunie Dursleyové, možná by za ní ani nešel...

XVII. kapitola: Šokovaný Snape, šokovaný Potter

10. února 2015 v 0:12 | Alis
Harry se vydává na svůj výlet do Cokeworthu. Jenomže se zdá, že Severus není natolik překvapen, jak Harry očekával. A nejspíš si Snape dnes vybral svůj slabší den, protože prozradí věci, které nechtěl, a nedokáže zabránit situacím, které se nikdy neměly stát. A tak jsou oba - Harry i Severus - během svého krátkého setkání velmi šokovaní.

XVI. kapitola: Harry se rozhodl využít všechno

24. ledna 2015 v 23:53 | Alis
Harry se spolu s eskortou vydává zpátky do domu svého strýce a své tety. Jindy by ocenil, že ho doprovází Lupin, ale situace je mezi nimi napjatá. A to ještě Harry neví, co má Remus na srdci. Harry stráví na Zobí ulici jenom jediný týden, než dospěje ke klíčovému rozhodnutí.

XV. kapitola: Zraněné dlaně, ruce s jizvami a pevné paže

6. ledna 2015 v 16:55 | Alis
Harryho a Severuse čeká cesta do Bradavic. Jak bude probíhat? Promluví si spolu? Snape se opět přesvědčuje, že Harry je celý James. A Harry neví, jak se chovat. A druhá část povídky nás přenese až do května 1996. Až tehdy se Harry a Severus setkávají mimo běžné školní interakce.

XIV. kapitola: Siriusova soukromá bitva

27. prosince 2014 v 14:57 | Alis
Tak konečně se dočkáme nové kapitoly. Zrovna se nám skoro trefil náš pováční čas s tím v povídce. Snad se vám bude líbit. Je to taková pochmurná, lehce výplňková kapitola, ale přeci jen se nám na konci nabízí vyhlídka trochy napětí.
Harry je na Grimmauldově náměstí. A všichni kolem řeší jeho skoncování s lekcemi Nitrobrany. Nakonec dojde i na Harryho verzi. Ale jakou podá? A jak se cítí ohledně toho, co se stalo? Setká se se Snapem?

XIII. kapitola: Skončili jsme

28. října 2014 v 22:59 | Alis
Harry se nemůže vzpamatovat z toho, co viděl. Je mu ale hned jasné, jak to s Červíčkem je. Severus si uvědomuje, jak nebezepčně naivní Harry je. Ale musí odejít. Harry se sbalí a hodlá ze Snapeova domu zmizet. Jenomže předtím se ještě zastaví v pracovně, kde Severus něco zapomněl... *** Málem jsem to nestihla. Ale přece... Užijte si kapitolku. ***

XII. kapitola: První a poslední sblížení

17. října 2014 v 23:17 | Alis
Harry se probouzí. A má veliký hlad. U snídaně na něj čeká překvapení. A Severus se pokusí o změnu ve výuce Nitrobrany. Ponese ovoce? Zdá se, že se Harry a Severus sbližují, aniž by si to vlastně uvědomovali. Jak to ale ovlivní něco, co se na Dlouhé objeví?
Stihla jsem přidat kapitolu na poslední chvíli. A chtěla bych ji věnovat nové "tváři" na blogu - railey.

XI. kapitola: První úspěšná lekce

9. října 2014 v 6:49 | Alis
Snape je rozčilený a Harry vůbec netuší, co se na jeho rozčílení podílelo. Ale Severus se ovládne. Z příjemného snu ho vzbudí známý hlas. Nachází Harryho, který je zmítán noční můrou. A Snape se pokusí ho z ní probudit. Nastává lekce, která Harryho i Snapea překvapí. A jejím závěrem je Harry vlastně dočista šokován.

X. kapitola: Idyla, ale jen na chvíli

1. října 2014 v 8:39 | Alis
Delší kapitolka, která nám osvětlí, proč si má Harry sbalit věci. Spolu se zmenšením kufrem se Harry objevuje na známém místě. Čeká ho několik příjemných dní, ale všechno naruší konflikt, po kterém se Harry zase vrací do Krtčí nory. Jakou bude mít noc?

IX. kapitola: Uražený Harry Potter

25. září 2014 v 8:19 | Alis
Harry Potter zůstává vykloněný z okna, když se vrací do domu Severus Snape. Harry ve snaze napravit jejich poslední setkání zvolí nevhodná slova, za která má vzápětí "zaplatit" v následující lekci Nitrobrany. Navíc oba muži popustí uzdu svých vzájemných antipatií a Harry se neudrží. Jak celou situaci oba vyřeší? Každý po svém?

VIII. kapitola: Smrtijedská kápě

19. září 2014 v 19:12 | Alis
Jak proběhne den, jehož ráno začalo pro Harryho pobaveně a pro Snapea poněkud potupně? Obrana je Harrymu rozhodně bližší než Nitrobrana. Ale i na tu se dnes dostane. Lekci však přeruší Snapeův odchod. Harry zůstane přes noc sám a ráno vyslechne rozhovor, který mu přinese důležitou informaci.
Jestli vás zajímá nějaký můj další nápad na povídku, koukněte sem.

VII. kapitola: Překvapivé ráno v Krtčí noře

11. září 2014 v 17:45 | Alis
Harry už spí. Ale Severus ne. Jakmile zjistí, že šel Harry spát, vydá se opravit jeho úkol. Nenachází ho v pracovně, což jej rozčílí, a tak vtrhne do Harryho pokoje. Nakonec Snape pod tíhou dne usedá k lahvi vína. Harry si ráno dlouho pospí a bojí se průšvihu.

VI. kapitola: Tíživá samota ve Snapeově domě

5. září 2014 v 12:49 | Alis
Harry se setkává v Krtčí noře s někým dalším. Ovšem jinak se situace se Snapem nijak zvlášť nezlepšuje. Odpoledne mu profesor připravil lekci Obrany proti černé magii, ale podle Harryho mínění je stejně neužitečná jako hodiny Umbridgeové. Konečně je večer, Harry je sám ve "svém" pokoji. A dochází k prostému závěru - všechno je to hrozné.

V. kapitola: První lekce Nitrobrany, část 2.

29. srpna 2014 v 19:11 | Alis
Teoretickou část první lekce Nitrobrany má Harry za sebou. Jenomže to horší jej teprve čeká - Snapeův první útok na jeho mysl. Jak se s tím Harry popere? (Tentokrát už bude situace odlišná od té, která je popisována v knize.)

IV. kapitola: První lekce Nitrobrany, část 1.

22. srpna 2014 v 11:30 | Alis
Harry se dozvídá, co to Nitrobrana je a proč je vlastně nutné, aby se ji učil. Tato kapitolka je delší, protože její velká část je převzata z 5. dílu knihy JKR, ovšem tentokrát jsem si dovolila některé pasáže upravit a "obohatit".

III. kapitola: Krtčí nora, část 2.

13. srpna 2014 v 15:30 | Alis
První hodiny v Krtčí noře pokračují. Harry se dozvídá, proč musí zůstat na izolaci v tomhle domě. Zjišťuje také, kde, respektive u koho, že se vlastně nachází. Severus Snape se snaží myslet na to, co mu řekl Brumbál. A Harry se zase dozvídá něco málo o Nitrobraně, jejímuž umění se již brzy začne učit.
Kapitolku věnuji netrpělivé Kathy. :-)

II. kapitola: Krtčí nora, část 1.

7. srpna 2014 v 21:16 | Alis
Harry a Severus se společně ocitají v Krtčí noře. Ale jako krtčí nora dům rozhodně nevypadá. Ovšem jeho prohlídka bude pro Harryho spíše trochu děsivá. Ani krátká návštěva člověka, kterému Harry věří, příliš neuklidní Harryho obavy a znechucení. Harryho totiž čeká až příliš intenzivní výuka... Trochu popisnější kapitola, ale nutná pro kontrast mezi tím, co se v domě děje a tím, jaký dům vlastně je.

I. kapitola: Nevítaný host na Grimmauldově náměstí

25. července 2014 v 19:20 | Alis
Nová povídka. Tentokrát se zaměřím na Harryho Pottera a Severuse Snapea (NESLASH). Bude to vůbec poprvé, co se na tyhle dvě postavy (coby hlavní) soustředím. Především pokud jde o Harryho, mám trochu obavy. :D
Obecný popis děje povídky najdete zde.
PS: Nemusíte mít strach, na staré známé (Anděl, Zápisky) nezapomenu... ;-)
_______________________________________________________________________________________________

Harry se probouzí na Grimmauldově náměstí a vyruší jej rozhovor. Severus a Sirius se hádají. A jejich hádka se týká Harryho. Severus oznamuje, že se Harry musí učit Nitrobraně. Ovšem má pro Siriuse i Harryho další překvapení, které není milé ani jednomu z nich, včetně Severuse. (V této kapitole jsou citovány pasáže z knihy Harry Potter a Fénixův řád a jsou patřičně označeny.)
 
 

ReklamaVšechny postavy (kromě mých vlastních) patří J. K. Rowlingové a já na ně nemám žádná práva.
Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.