Téma z HP světa

XI. Můj příběh s HP aneb všechno nejlepší, Joanne

25. srpna 2014 v 20:28 | Alis
Obnovuji (na chvíli) svoje (ne)pravidelné příspěvky do téhle rubriky. Inspirovalo mě k tomu záhlaví blogu KattyV a Regi: "Všechna práva na postavy, které jsme si nevymyslely samy, jsou vyhrazena J. K. Rowlingové, které tímto děkujeme za to, že nám dala svět, ve kterém si můžeme hrát."
PS: Dostane se i na poslední nezpracované téma o významu smrti, o které mě požádala Kerol.

X. Lilyna mateřská láska - opravdu něco tak úžasného?

16. května 2012 v 18:14 | Alis
Museli jste na tohle téma čekat opravdu dlouho a já doufám, že se vám bude líbit. Kdo četl jednu z mých povídek, asi tuší, jak se k této otázce stavím (možná se mateřství odráží ve všech mých povídkách). Přesto vás možná překvapím… Výjimečně jsou také použity dva rozdílné obrázky. Nemohla jsem si pomoct. Oba mě zaujaly.

IX. Který díl je nejlepší?

22. dubna 2012 v 0:04 | Alis
Na tuhle otázku se mi odpovídá těžko z jednoho prostého důvodu - naučila jsem se celou ságu HP brát jako jeden kontinuální příběh. Dokud jsem neznala poslední díl, mohla jsem se na jednotlivé díly dívat odděleně. Ale s Relikviemi dostal celý Harry Potter svět jasné obrysy, jasný konec.

VIII. Rozdělení na koleje: přežitek, nebo užitečná věc?

8. dubna 2012 v 0:02 | Alis
Rozdělení na koleje mělo své důvody, nakonec zůstalo zachováno, přestože Voldemort se je snažil zrušit. Tohle téma bude trochu kratší. Mám na ně totiž naprosto jasný a celkem vyhraněný názor. Nuže, snad se najdou někteří, kteří se na rozdělení na koleje budou dívat stejně nebo podobně jako já.

VII. Mohla být některá z postav homosexuální?

1. dubna 2012 v 0:04 | Alis
Téma, kterého jsem se skutečně trochu obávala. Vezmu to trochu oklikou, ale k tématu se dostanu, nebojte se. Otázka je to v podstě jednoduchá, nenabízí zrovna moc prostoru. Přesto se na konci pustím do trochy spekulací.
Na konci na vás čeká seznam dalších témat.

VI. Dabing, nebo originál?

24. března 2012 v 0:03 | Alis
Tentokrát budeme rozebírat takovou techničtější otázku. A myslím, že zase jednou půjde můj názor proti většinovému proudu. Ale třeba najdu někoho, kdo bude sdílet můj moje mínění. Pod mou "úvahou" můžete hlasovat o pořadí dalších témat.

V. Proč Lupinovi zemřeli?

18. března 2012 v 0:06 | Alis
Snad bude některým připadat tohle téma poněkud podružné a nudné, ale… Lupinovi, přestože jsou jenom vedlejší postavy, mají zvláštní kouzlo. A i když někomu může připadat moje otázka zbytečná, já si na ni přeci jen odpovím (a trochu uteču od tématu)…

IV. Epilog Relikvií: fraška, nebo čestné ukončení?

11. března 2012 v 0:16 | Alis
Tohle téma se zdá být naprosto jasné. Jenomže psát o něčem, na co mají všichni stejný názor, co je naprosto nediskutabilní, to by byla trochu nuda. Takže tak 100% názor na toto téma nejspíš nemám, jinak bych je totiž vůbec nezařadila.

III. Jsou Hermiona a Ron dobrým párem, nebo na sebe jednoduše zbyli?

4. března 2012 v 0:08 | Alis
Nejspíš se tímhle tématem schyluje k velké (snad jen slovní) bitvě. Možná mi někteří z vás budou vyčítat, že mám víc prostoru apod. No, nejspíš to tak bude. Ale jsem si zároveň jistá, že se mezi vámi nenajde jediný člověk, který změnil o 180° svůj názor díky mému článku… Ale myslím, že tentokrát bude diskuze nejpestřejší.

II. Albus Brumbál - hodný děda s plnovousem, nebo sobec, který celý život napravoval jednu fatální chybu?

26. února 2012 v 0:21 | Alis
Postava Albuse Brumbála se během sedmi knih vyvíjela stejně jako ostatní větší či menší hrdinové JKR. Ale právě u tohohle staříka byl ten vývoj nejvýraznější, právě na něm lze nejjasněji dokladovat, jak se pohádka s černobílými postavami postupně přeměňovala v něco mnohem hlubšího.

I. Musel Severus Snape umřít?

19. února 2012 v 0:01 | Alis
Možná jsem si pro začátek vybrala dost problematické a citlivé téma… Navíc bude pro obdivovatele SS velmi těžké na ni odpovědět upřímně, bez sympatií. Ono to ani nejspíš nejde. Názor se nevyhnutelně pojí s nějakými pocity. A snad nikdo jich nevyvolává tolik jako Sev. Ale myslím, že je to téma atraktivní, a právě takovým je třeba začít.

Úvodní slovo

14. února 2012 v 0:42 | Alis
Všechny vás zdravím,

dnes se na vás neobracím jako na fanoušky mých povídek, zápletek a mého stylu. Protože - nebudeme si nic nalhávat - právě to vás sem na blog přivádí.

V hlavě se mi totiž zrodil nápad, který nemusí "přilákat" pouze fanoušky fanfiction nebo výhradně mé tvorby.


 
 

ReklamaVšechny postavy (kromě mých vlastních) patří J. K. Rowlingové a já na ně nemám žádná práva.
Tyto stránky nebyly vytvořeny za účelem zisku.